ЕЛЕКТРОННЕ ДІЛОВОДСТВО – вагомий крок на шляху спрощення та автоматизації управлінських та освітніх процесів у закладах загальної середньої освіти. Відповідно до наказу МОНУ від 08.08.2022 №707 «Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі» в нашій гімназії запроваджено ведення в електронній формі таких журналів:
-
класні журнали для I–IV класів;
-
класні журнали для V–XI класів;
-
журнали здобувачів загальної середньої освіти за індивідуальною формою;
-
журнали факультативних і гурткових занять.
Основна мета впровадження електронних журналів:
-
підвищення ефективності роботи педагогів, сприяння створенню нових форм педагогіки партнерства всіх суб’єктів освітнього процесу, формування їх цифрової компетентності та інформаційної культури;
-
удосконалення освітнього менеджменту за допомогою автоматизації збирання, оброблення, зберігання, використання та відображення інформації закладу освіти із застосуванням інтегрованої бази даних;
-
оперативність, достовірність і цілісність інформації, що використовується в процесі освітньої діяльності;
-
організація освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання та сприяння побудові індивідуальної освітньої траєкторії учня/учениці;
-
підвищення мотивації учнів/учениць до відвідування занять та вивчення навчальних предметів;
-
посилення участі батьків в освітньому процесі шляхом налагодження інтерактивного зв’язку між учителем, батьками та учнями/ученицями;
-
зменшення паперових інформаційних потоків;
-
створення єдиного інформаційного освітнього простору.
НАШ ЗАКЛАД СПІВПРАЦЮЄ З БЕЗКОШТОВНИМ ПОРТАЛОМ «НОВІ ЗНАННЯ» (NZ.UA)
Портал «Нові Знання» є одним зі складових всеукраїнського проекту «КУРС: Освіта». Його користувачі – це працівники закладів освіти України (директори, заступники директорів, педагоги) та учні, батьки або законні представники.
Основна мета порталу — забезпечити перехід від паперового до електронного документообігу, який передбачає модернізацію не лише освітнього процесу, а й управління закладом освіти в цілому.
ЯК ПРАЦЮВАТИ НА ПОРТАЛІ «НОВІ ЗНАННЯ» https://nz.ua
Відео-інструкції
Інструкція для вчителя щодо роботи на порталі NZ.UA:
Інструкція для учнів та батьків щодо роботи з порталом NZ.UA:
Переваги роботи з електронними журналами
-
Через сторінку «Спільноти» в електронному журналі можуть спілкуватися всі учасники освітнього процесу: учителі, учні, батьки (або режим особистих повідомлень, або новини для всієї групи).
-
Домашнє завдання завжди записане вчителем. Це дуже зручно для дистанційного навчання — учень ніколи не скаже, що не виконав ДЗ, бо «забув записати». Батьки теж можуть дізнатися, чим за розкладом займаються їхні діти та які завдання виконують.
-
Облік відвідування занять учнями. Якщо класний керівник поставить «н» відсутнім учням, у вчителів-предметників це вже буде відображено. Ще один плюс – кількість пропущених уроків і днів обчислюється автоматично.
-
Зворотний зв’язок з учнями. Учні надсилають виконані роботи, пишуть у коментарях те, що їх цікавить. Зі свого боку вчителі можуть прокоментувати оцінку, указати на помилки та повернути учневі перевірену роботу.
-
Конфіденційність. Батьки можуть бачити лише ті оцінки, які отримала їхня дитина.
-
Оцінки в електронному щоденнику учня бачать як учень, так і батьки.