29 січня в Україні відзначають 105-річницю бою під Крутами, котрий став для українського народу символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
Пропонуємо вам ознайомитися з віртуальною виставкою «Крути: крок у безсмертя». На виставці представлені матеріали, що розкривають хід та причини трагічних подій, які відбулися біля залізничної станції Крути 105 років тому.
https://view.genial.ly/6191f412b6b9640dfab465b4/interactive-content-kruty-1918?fbclid=IwAR1nOIlkrGcwmQfk60QMi2P7Puqoymdw79MumRfRfl8xDvAycC-FBf3OLek
Міфи про бій під Крутами — 29 чи 30 січня?
Сьогодні, 29 січня, ми вшановуємо пам’ять Героїв бою під Крутами.
Ця подія стала однією із героїчних сторінок нашої історії, прикладом для майбутніх поколінь і зараз складно знайти людину, яка б не чула про неї. Разом з тим, навколо неї існує безліч міфів, які міцно закріпилися в сучасній історіографії. Й один із них це дата самого бою.
Зараз багато джерел стверджують, що знамениті події під Крутами відбулися 29 січня і, навіть, пам’ять про неї ми відзначаємо цього дня.
Однак це міф. І винні у всьому, як завжди московити.
Річ у тому, що михайло муравйов - радянський військовик, що керував наступом, 29 січня відзвітував, що станція Крути вже взята, не сподіваючись на опір зі сторони українських військових. Пізніше дата з його донесення з’явилася в наших історіографічних джерелах.
Насправді більшовики дісталися до Крут 30 січня, тоді ж і відбувся бій червоноармійців з українськими військовими.
コメント