top of page
Пошук
Фото автораСайт МГ № 13 ММР ЗО

Безпека в кібер-просторі

Наші учні, на жаль, через воєнний стан вчитимуться поки дистанційно.

Подбайте про безпеку дітей в онлайн-просторі.

Нагадуємо головні правила, які допоможуть захистити школярів в інтернеті.

  • Допоможіть дитині встановити всі потрібні для захисту налаштування на смартфоні або комп’ютері. Впевніться, що вона зможе самостійно під‘єднатися та відкривати необхідні вебсторінки.

  • Якщо для навчання дитині потрібно зареєструватися на певному сайті або створити акаунт, зробіть це разом. Не дозволяйте використовувати облікові записи дорослих.

  • Домовтеся з дитиною, що під час уроків вона буде використовувати тільки ті інтернет-ресурси, які необхідні для навчання: визначену вчителем програму для відеоконференцій, вебсайти з навчальним матеріалом, месенджер для повідомлень. За потреби налаштуйте відповідні закладки у браузері.

  • Навчіть дітей створювати надійні паролі та нікому їх не повідомляти.

  • Розкажіть і постійно нагадуйте про ризики в кіберпросторі:

- ймовірність підхопити віруси під час відкриття підозрілих посилань, вкладень, файлів (навіть якщо вони надіслані однокласниками);

- ризики під час встановлення невідомих програм;

- небезпеку онлайн-спілкування з незнайомими користувачами;

- загрози, які можуть виникнути внаслідок розповсюдження в інтернеті особистої інформації, приватних фотографій, номера телефону, адреси проживання, реквізитів банківських карток тощо.

  • За необхідності перевіряйте, які сайти відвідувала дитина протягом дня. Це можна зробити за допомогою вкладки «Історія» у браузері. Вкладка «Завантаження» підкаже, які файли були збережені з інтернету.

  • Якщо дитина навчається у початковій школі, використовуйте спеціальні програми, які фільтрують контент, зробіть необхідні налаштування (наприклад, у Windows є вбудована функція «Батьківський контроль»).

  • Нагадуйте дітям правила етичного онлайн-спілкування. Агресія і цькування – категорично заборонені.

  • Обговоріть із дитиною план дій на випадок нестандартних ситуацій. Наприклад, що потрібно робити у разі відсутності інтернету, випадкового завантаження файлу з вірусом, отримання повідомлення від незнайомця тощо.

Дитина має знати, що у будь-якому випадку може розраховувати

на допомогу вчителя чи батьків.

РАЗОМ ми зможемо подолати всі труднощі!





12 переглядів0 коментарів

Yorumlar


bottom of page