top of page
Пошук
Фото автораСайт МГ № 13 ММР ЗО

День пам'яті та примирення

Оновлено: 9 трав. 2023 р.

8 ТРАВНЯ — ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ


Сьогодні українці вшановують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни.


Любі учні та учениці рідної Тринадцятої!

Запрошуємо долучитися до інформативних та навчальних заходів до Дня пам'яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам'яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.

Щоб побачити всі активності, розгорніть для зручності онлайн-дошку на весь екран. Скануйте QR-коди або переходьте за покликаннями.

Переходь за покликанням: ⬇️

➡️ http://surl.li/gwkdo


Чекаємо на всіх і саме на тебе теж!


🪖

Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.


Розвінчування міфів


Радянська (а згодом і російська) пропаганда не гаяла часу дарма. Події Другої світової війни обросли безліччю міфів, дані викривлялися, деякі факти просто вигадували (або «забували», якщо це було вигідно). Ба більше, Друга світова війна перетворилася на велику вітчизняну. Міфів було створено чимало, але тепер із ними дуже важливо розібратися.


🎥Пропонуємо переглянути відео Інституту національної пам'яті з проєкту «Війна і міф», (https://www.youtube.com/playlist?list=PLitKIb_cEyqeiFCTaI-22OJlaye9RY-iE) покликаного розвінчати найбільш поширені радянські міфи про Другу світову війну:


https://youtu.be/ErL53rIkIxY


🪖Образ маку


В українській міфології образ маку має чимало тлумачень: це символ сонця, безкінечності буття, краси, волі, гордості, сну, оберегу від нечистої сили, а також крові й смерті. Варто зауважити, що в літературі ця квітка нерідко асоціювалася з образом козака, який героїчно загинув, боронячи Україну.


А чи знаєте ви, коли в нашій країні вперше стали використовувати мак як символ пам'яті жертв війни? У 2015 році. Мак можна було побачити на одязі учасників заходів, присвячених річниці завершення Другої світової війни.


Чому саме така символіка? Бо це графічне зображення репрезентує квітку як кривавий слід від кулі.


🎥Пропонуємо переглянути майстер-клас з виготовлення квітки:

https://youtu.be/x1yNxSBnS98


🪖Документи


Слова 36-го президента США Ліндона Джонсона:

«Ми маємо бути досить сильними, щоби виграти війну, і досить мудрими, щоби її уникнути», — спонукають до дискусії.


🎥Аби вона вийшла у вас конструктивною та змістовною, радимо подивитися тематичний відеоролик:


https://youtu.be/ghkpu5DnKTU


🪖Культ «9 травня»


День Перемоги багато років був одним із найбільших радянських свят, дістався він у спадок і Україні. Дійсно, ми всі пам'ятаємо помпезні святкування, а багато хто впевнений, що так було завжди, тож і зараз відмовитися від цієї традиції буває непросто.


🎥Більше про культ «9 травня», який було створено штучно, у відео за покликанням:


https://youtu.be/CIhUVxWh8gE


7 переглядів0 коментарів

Comentários


bottom of page