top of page
Пошук
Фото автораСайт МГ № 13 ММР ЗО

До Дня пам’яті та примирення і 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні




День пам'яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні — пам’ятні дати в житті українського народу, які відзначають 8 та 9 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини.

Метою відзначення є вшанування подвигу Українського народу у боротьбі за свободу, висвітлення його ролі та внеску у перемогу країн антигітлерівської коаліції над нацизмом.

У ці дні ми висловлюємо повагу всім борцям проти нацизму, увічнюємо пам'ять про загиблих воїнів, жертв війни, депортацій і військових злочинів проти людяності, скоєних у роки Другої світової війни. Народ України вшановує пам’ять усіх людей різних національностей та народностей, які віддали своє життя за мир та процвітання усього світу.

Друга світова війна для України розпочалася 1 вересня 1939 р. із німецьким вторгненням в Польщу. 110-120 тис. українців у лавах Війська Польського розпочали світову боротьбу проти нацизму, 8 тис. з них загинуло протягом першого місяця війни. У часи жахливого лихоліття Україна опинилася в епіцентрі запеклих боїв. Загальні втрати України оцінюються у 8-10 мільйонів життів, понад 700 міст і 28 тисяч сіл були зруйновані.

Українці боролися проти фашистської Німеччини та її союзників у складі армій Польщі та СРСР, Канади, Франції, США та інших країн, на театрах воєнних дій Європи, Африки та Азії.

Багато героїв-українців сприяли перемозі над нацистськими загарбниками: Олексій Берест був одним з тих, хто встановив прапор СРСР на Рейхстазі в Берліні, Іван Кожедуб, льотчик-винищувач - визнаний найкращий ас союзної авіації.

Символом відзначення Дня пам'яті та примирення став червоний мак - міжнародний символ скорботи за жертвами усіх військових та цивільних збройних конфліктів.

Подвиг ветеранів війни – еталон мужності та патріотизму. Хоч скільки б минуло часу, ми пам’ятатимемо, якою жахливою є війна і якою ціною дається перемога життя над смертю.

Разом з усім світом ми віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни, а також тим, хто відстоював свободу та незалежність нашої держави! Пам’ятаємо. Перемагаємо!

10 переглядів0 коментарів

Commenti


I commenti sono stati disattivati.
bottom of page