1️⃣6️⃣ листопада світова спільнота відзначає Міжнародний день толерантності.
📍 Толерантність - це ознака нашого життя. Уміння терпимо та з розумінням ставитись до оточення, це невід'ємна складова сучасного життя та умова співіснування різних людей в одному суспільстві. 🙌
☝️ Адже кожен із нас унікальний. А для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру.
📍 Для цього необхідно:
🔹Бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й гірші, а просто різні.
🔸 Навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається.
🔹 Цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими.
🔸 Зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою.
📍 У часи, коли війна забирає здоров’я українських захисників і цивільних, вкрай важливо подбати про створення толерантного простору для людей з інвалідністю, адже навіть випадкове необережне звернення може завдати болю тим, хто поруч.
І сьогодні розглянемо взаємодію з людьми, які користуються протезами, прикуті до візка або втратили зір. 👩🦯🧑🦽🦾
🔹 Цю особливість часто помічають діти, які завжди допитливі до будь-яких змін у своєму оточенні, відтак вони можуть емоційно реагувати на таких людей на вулиці.
🔸 Рекомендуємо детальніше ознайомитись з поняттям "безбар’єрна мова" - це така мова, у якій відсутні слова та фрази, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до певних людей чи груп. Тобто, мова, яка транслює поважливе ставлення абсолютно до всіх людей. 🤩
☝️ Наголошуємо на тому, що банальні стереотипи можуть перетворюватися на упередження та дискримінацію. Тому використання неупереджених, нейтральних та коректних термінів є надзвичайно важливим.
🙌 Пам’ятайте, що особисті кордони кожного із нас важливі. 🫂
Comments