Основні правила безпечного користування Інтернетом:
Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
Не давати свої паролі нікому, крім батьків, навіть найближчим друзям.
Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
Не шкодити і не заважати іншим користувачам.
Небезпека ТікТоку
Соціальні медіа можуть бути як корисними, так і вкрай небезпечними, особливо для школярів. Наразі в ТікТоку з’явився дуже небезпечний для здоров’я челендж, під час якого неочікувано і дуже боляче жартують, повідомляє Forbes.
Називається новий тренд «падіння в стрибку» (tripping jump challenge) або «проломити-череп-челендж» (skull-breaker challenge). Три людини стають у ряд і домовляються стрибнути одночасно. Але стрибає тільки той, хто стоїть посередині, а двоє його друзів (які домовилися заздалегідь) своїми ногами роблять підніжку, у результаті чого жертва розіграшу падає. Найчастіше — на спину і потилицю. Усе, що відбувається, знімають на відео та викладають у мережу з відповідним хештегом, щоб зібрати лайки.
Мережа TikTok - це наслідок короткотривалого фокусу уваги. Її основний контингент - нове покоління, орієнтоване на швидкий результат, яке любить отримувати все тут і зараз, негайно і без відкладання.
Мозок сучасних дітей вже давно налаштований на ланцюжок: картинка - задоволення, без осмислення та довгої рефлексії. А в TikTok - живі картинки, написи, які несуть інформацію, ще й музичний супровід. Які небезпеки можливі під час такого дозвілля та чи варто його обмежувати? Але гонитва за швидкими емоціями знижує і так слабку мотивацію до читання чи навчання, адже щоб отримати задоволення від книги або фільму, слід докласти більше моральних зусиль.
Діти певного віку не завжди розуміють тонкий гумор чи сарказм, помилково тлумачать сенс тренду, повторюють його та виглядають безглуздо в очах однолітків. Як наслідок - цькування. Не завжди готові до критики від глядачів.
У TikTok багато нецензурної лайки (у тому числі в піснях).
Величезне навантаження на нервову систему від частої зміни картинки, звуку та персонажів.
Соціальні мережі дали людям змогу знаходити друзів по всьому світу, ділитися важливими подіями свого життя, популяризувати рідну мову, вчитися… і влаштовувати флешмоби та челенджі, але інколи вони виявляються дуже небезпечними.
Comentários