🕯️26 листопада у вікнах українців запалають свічки в пам’ять про жертв Голодоморів в Україні. Це жорстокі та страшні сторінки історії, яку потрібно знати і пам’ятати кожному.
📽️Зібрали 5 стрічок про Голодомор в Україні, які можна переглянути онлайн (дітям бажано тільки у присутності батьків).
Ціна правди, 2019
Заснована на реальних подіях стрічка розповідає про молодого валійського журналіста Ґарета Джонса, який приїжджає в СРСР в 1933 році. Колишній радник прем'єр-міністра Великої Британії Девіда Ллойд Джорджа після відставки прагне дізнатися, звідки Сталін бере такі великі кошти в умовах світової економічної кризи.
Вирушивши у подорож на схід України, він дізнався про Голодомор та розповів про це світові. Світ не жахнувся, він просто не повірив.
Гіркі жнива, 2017
У центрі сюжету - історична епопея і водночас зворушлива історія кохання у розпал Голодомору 1932-1933 років. Створений на основі реальних подій, фільм презентує справжню історію геноциду, вчиненого сталінською рукою. Його наслідком стала мученицька смерть мільйонів українців.
Живі, 2008
Голодомор-геноцид у фільмі «Живі» вплетено в сюжет світових подій 1930-х pp.: наслідки великої депресії у США, прихід до влади Гітлера у Німеччині, виморення сталінським режимом українських селян… Останні боролися за свої права, а їх у 1933-му позбавили найменшої можливості вибору і закатували голодом. Разом з тим, показано і боротьбу Й. Сталіна з націонал-комунізмом і будь-якими проявами самостійної національної політики.
https://www.youtube.com/watch?v=IvxvoWnMGP0&t=6s&ab_channel=Olyunka70
Голод 33, 1991
Цей фільм погляд на штучний голод 1932-33 років в Україні очима однієї сім'ї. Голод, в результаті якого загинули мільйони людей, був результатом радянської політики, спрямований покарати українське селянство за опір під час тотальної колективізації їх господарств.
https://www.youtube.com/watch?v=oUMM8uRmX_Y&ab_channel=HistoryUkraine
Голод до правди, 2017
Восени 1932 року канадська репортерка Ріа Клаймен вирушила в автомобільну подорож із Москви через Харків, Донбас, Кубань, де на той час якраз лютував Голодомор, до Кавказу. Вона описувала побачене у своїх статтях, які відправляла за кордон, однак її думки так і не були почуті, а саму Ріа вислали з СРСР як «буржуазну порушницю спокою». Документальну архівну історію репортерки режисер переплітає з сучасністю — з оповіддю про життя родини українського військового Сергія Глондаря, взятого в полон і утримуваного російською федерацією під час війни на Сході України.
Джерела:
Comments